MAVİ PAYLAŞIM 2020
a

Mavi Paylaşım organizasyonu , sualtı ile ilgili konularda yapılan sosyal , bilimsel, sportif çalışmaları , bu konularda çalışan ve emek harcayan insanları bir araya getirmek; sualtını ve sualtı sporlarını üniversite çapında yaymak ve bu sporların tanıtımını yapmak için KOÜSAT tarafından her yıl düzenlenmeye çalışılan bir organizasyondur.

Mavi Paylaşım Bilimsel Danışma Kurulu:

Prof. Dr. Kamil TOKER
Prof. Dr. Şamil AKTAŞ
Yrd. Doç. Dr. Asım DUMLU

Mavi Paylaşım Düzenleme Kurulu:

Kocaeli Üniversitesi Sualtı Topluluğu Yönetim Kurulu

İletişim

meliserdogan@kousat.org
Melis ERDOĞAN


KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Follow Us On Instagram

0538 246 15 73

mavipaylasim2020@gmail.com

Takip Et
 

KoüSat


Kocaeli Üniversitesi Sualtı Topluluğunun kuruluş çalışmalarına 1996 yılında on kişilik bir ekiple başlandı. 27 Aralık 1996 yılında Ayvalık’ta yapılan ilk eğitim dalışlarının ardından resmi işlemlerin de tamamlanmasıyla 1997 yılında Kocaeli Üniversitesi Sualtı Topluluğu faaliyete geçti. Bilinçli, disiplinli bir şekilde sürdürülen çalışmalarla kısa zamanda gelişen kulübümüz, kendi bünyesinde yetiştirdiği eğitmenlerle üniversite çapında her yıl periyodik olarak dalış kursları açmakta ve uluslar arası geçerliliği olan CMAS sertifikaları ölçütlerinde bröveli dalıcı yetiştirmekte ve bröve vermektedir.

Bugün itibariyle 1500’ü aşkın üyesi bulunan kulübümüz, yirmi yıllık süreçte gerek üye sayısı, gerek malzeme donanımı gerekse gerçekleştirdiği proje ve faaliyetlerle birçok üniversite sualtı kulübünün önüne geçmiş durumdadır.

KOÜSAT sualtı ve dalış sporunu üniversite çapında tanıtıp ilgilenen öğrencilerin ve öğretim üyelerinin bu spora başlamasına destek vermenin ve düzenli olarak dalış yapmanın yanı sıra, bir üniversite kulübü olmanın bilinciyle ülkemizde hızla gelişen sualtı faaliyetlerine bilimsel proje ve çeşitli etkinliklerle katkıda bulunmaya çalışmaktadır.

Her yıl gerek proje çalışmaları ile gerekse sportif amaçlı olmak üzere düzenli dalışlar düzenleyen KOÜSAT; Kocaeli Üniversitesinin ve Üniversite Sualtı Kulüplerinin en faal kulüplerinden biri olup, biz KOÜSAT üyeleri KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’Nİ ve KOÜSAT’I her platformda en iyi şekilde temsil etmekten onur duymaktayız.

Viktor Arvidsson Authentic Jersey