MAVİ PAYLAŞIM 2020
a

Mavi Paylaşım organizasyonu , sualtı ile ilgili konularda yapılan sosyal , bilimsel, sportif çalışmaları , bu konularda çalışan ve emek harcayan insanları bir araya getirmek; sualtını ve sualtı sporlarını üniversite çapında yaymak ve bu sporların tanıtımını yapmak için KOÜSAT tarafından her yıl düzenlenmeye çalışılan bir organizasyondur.

Mavi Paylaşım Bilimsel Danışma Kurulu:

Prof. Dr. Kamil TOKER
Prof. Dr. Şamil AKTAŞ
Yrd. Doç. Dr. Asım DUMLU

Mavi Paylaşım Düzenleme Kurulu:

Kocaeli Üniversitesi Sualtı Topluluğu Yönetim Kurulu

İletişim

meliserdogan@kousat.org
Melis ERDOĞAN


KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Follow Us On Instagram

0538 246 15 73

mavipaylasim2020@gmail.com

Takip Et
 

Mavi Paylaşım

Sualtı Sporları ve Bilimleri Toplantısı


Mavi Paylaşım organizasyonu , sualtı ile ilgili konularda yapılan sosyal , bilimsel, sportif çalışmaları , bu konularda çalışan ve emek harcayan insanları bir araya getirmek; sualtını ve sualtı sporlarını üniversite çapında yaymak ve bu sporların tanıtımını yapmak için KOÜSAT tarafından her yıl düzenlenmeye çalışılan bir organizasyondur. Bu etkinlikler çerçevesinde fotoğraf sergileri açılmış, dia ve video gösterileri yapılmış, sualtı ve dalış sporuyla ilgili konuklar çağırılarak çeşitli panel ve konferanslar düzenlenmiştir.

Mavi Paylaşım organizasyonlarından ilki ’98 -‘99 eğitim öğretim döneminde özellikle Sualtı Sporları konusundaki bilimsel toplantı eksikliği göz önüne alınarak gerçekleştirilmiştir. Yıllar içerisinde Türkiye’de dalış sporunun gelişmesiyle paralel olarak Mavi Paylaşım organizasyonu da gelişmeye devam etmiştir. Öncekileri bir günlük oturumların oluşturduğu Mavi Paylaşım, artan ilginin ve katılımın sonucu olarak iki günlük oturumlar halinde düzenlenmeye başlanmıştır. Son olarak 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremindeki kayıplarımızı anmak için organize edilen “Deprem Şehitleri Anı Dalışı”nın da eklenmesiyle Mavi Paylaşım günümüzdeki, Cuma ve Cumartesi günleri düzenlenen oturumlar ve Pazar günü düzenlenen Anı Dalışı formatına kavuşmuştur.

2013 yılında, Mavi Paylaşım içerisinde ilk kez “Amatör Sualtı Fotoğraf Yarışması” düzenlenmiştir. Sualtında Yaşam temalı “KOÜSAT I. Amatör Fotoğraf Yarışması”nda 75 fotoğraf yarışmıştır, Marmara Denizinde Sualtı Yaşamı temalı ”KOÜSAT II. Amatör Fotoğraf Yarışması”nda 56 fotoğraf yarışmıştır.
2014 yılında, Mavi Paylaşım içerisinde ilk kez ‘’ATÖLYE ÇALIŞMASI-Temel Malzeme Bakımı” düzenlenmiştir.”Atölye Çalışması” esnasında kurulmuş olan beş istasyonda donanımların bilmediğiniz teknik özelliklerini ve belki de daha önce hiç görmediğiniz iç aksam parçalarını yakından inceleme fırsatını yakalandı.Her birinde uzman bir eğiticinin bulunduğu istasyonlar ise şu şekilde oluşturuldu;
Sualtı Görüntüleme ve Aydınlatma Ekipmanları Bakımı
Denge Yeleği Bakımı
Regülatör Bakımı
ABC ve Elbise Bakımı
Tüp ve Kompresör Bakımı

Viktor Arvidsson Authentic Jersey